Aplikace botulotoxinu k omezení nadměrného pocení

Pocení je normální, protože udržuje vnitřní teplotu chrání tělo před přehřátím. Je přirozené potit se více v teple, při tělesné námaze, při horečce, v nervozitě, zlosti, rozpačitosti nebo při strachu. Pokud však k nadměrnému pocení dochází i v klidu a při nízké okolní teplotě, může jít o nemoc zvanou hyperhidrosa. Protože kůže zůstává neustále vlhká, může docházet k její maceraci a vzniku bakteriálních a houbových infekcí. Navíc hyperhidróza často komplikuje váš profesníosobní život.

V zaměstnáních, která vyžadují osobní kontakt a podávání rukou, se lidé s upocenýma rukama cítí často nejistí a úzkostní. Osoby se zvýšenou potivostí v podpaží podnikají neuvěřitelné věci, aby skryly mokré skvrny na svém oděvu.

Hyperhidrosa je lékařský termín pro nadměrné pocení, chorobu, která začíná obvykle v mládí a bez léčby provází postiženého celým životem. Může být buď lokalizovaná na určité místo (dlaně, plosky, podpaží) nebo generalizovaná.

A právě lokalizovaná neboli fokální hyperhidróza je ovlivnitelná botulotoxinem. Aplikace botulotoxinu je jedna z metod léčby lokální hyperhidrozy.

Studie ukazují, že 9 pacientů z lO léčených botulotoxinem považuje kvalitu svého života za natolik zlepšenou, že by jej doporučili.

Princip metody:

Botulotoxin je neurotoxin, který se váže k nervovým zakončením potních žláz. Blokuje uvolňování chemického působku (acetylcholinu), který zprostředkovává produkci potu.

Botulotoxinové injekce jsou velmi bezpečné. Využívají se k léčbě řady jiných onemocnění již více než 20 let. Pocení obvykle ustupuje v místech léčby po 2-3 dnech po injekci a zpravidla trvá 4-6 měsíců. Postupně pak účinek zeslabuje, což vyžaduje druhé ošetření. Následující podání jsou stejně účinná jako první injekce a doba bez pocení stejně dlouhá.

Léčba botulotoxinem je schopná poskytnout znatelnou úlevu od psychickésociální zátěže způsobené hyperhidrózou.

Máte zájem o Odstranění nadměrného pocení? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


RSS

Novinky a akce

Jak to u nás vypadá

 


Kde nás najdete

ve Svitavách- CENTRUM ESTETICKÉ MEDICÍNY

Otevírací doba:

Po – Pá: 9:00 – 17:00
Individuální domluva možná

Tel.: +420 733 388 212 
E-mail:

© 2019, INFINMED s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑